To się musi udać

Z dniem 15 stycznia 2010 r. witamy w Lauren Peso Polska nowego Franczyzobiorcę – Jakuba Jakowickiego , który jako partner firmy otworzy oddział w Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym tuż po podpisaniu umowy franczyzowej w centrali firmy w Chorzowie.

Co skłoniło Cię do zwrócenia się ku franczyzie

Jakub Jakowicki: Gdyby prześledzić moja karierę zawodową, widać wyraźnie, iż bardzo wcześnie założyłem własną działalność gospodarczą. Od zawsze dążyłem do samodzielności i brania pełnej odpowiedzialności za to, co robię w życiu. Franczyza daje mi to prawo. Z drugiej strony oferuje też bezpieczeństwo marki i sprawdzony sposób na biznes.

Dlaczego Twój wybór padł na Lauren Peso Polska

Moje zainteresowania już od dawna oscylują wokół 3 płaszczyzn: sprzedaży i zarządzania sprzedażą, marketingu strategicznego, wsparciem sprzedaży oraz trenerstwa, szkoleń. Sam realizowałem się zawodowo zarówno jako handlowiec, specjalista ds. marketingu oraz trener wewnętrzny. W tych obszarach działa też obecnie Lauren Peso Polska. Warto dodać, iż LPP jest firmą pionierską w branży szkoleniowej, która proponuje rozwiązania franczyzowe dla partnerów biznesowych.
Po podpisaniu franczyzy, zajmę się stworzeniem oddziału LPP najpierw działając jako handlowiec. Docelowo, wraz z rozwojem placówki, będę aktywnie budować swój dział handlowy sukcesywnie zarządzając sprzedażą. To się musi udać!

Jak wyglądała Twoja droga do podpisania franczyzy

W różnych miejscach w sieci spotkałem ogłoszenia Lauren Peso Polska dotyczące poszukiwania partnera franczyzowego. Widząc je na pracuj.pl upewniłem się, iż firma na pewno jest otwarta na taką drogę rozwoju. Zgodnie z treścią ogłoszenia, wysłałem na wskazanego e-maila (franczyza@laurenpeso.pl) swoje CV, opis doświadczenia zawodowego oraz krótki tekst o swojej wizji jako franczyzobiorcy LPP.
Na drugi dzień otrzymałem informację, iż wstępna aplikacja została przyjęta. Zaproszono mnie też na bezpośrednie spotkanie w centrali firmy w Chorzowie. Zaraz po Nowym Roku przyjechałem do LPP. Odbyłem z Prezesami firmy (Panem Kamilem Kitą i Panem Adrianem Taborem) długą rozmowę. Na początku przedstawiono mi prezentację na temat Lauren Peso Polska – historii, misji, rozwoju. Dowiedziałam się gdzie firma znajduje się teraz oraz jakie ma plany rozwojowe na przyszłość. Następnie, Prezesi pytali mnie o moją wizję – mogłem przedstawić swoje pomysły i oczekiwania.
Po spotkaniu czułem wewnętrznie mocną deklarację „na TAK”. Wkrótce dostałem informację od firmy, iż moja kandydatura na franczyzobiorcę została zaakceptowana. Nadszedł czas na moje działania w kierunku zabezpieczenia zaplecza finansowego. Rozpocząłem intensywne poszukiwana lokalu i… dnia 15 stycznia br. przyjechałem do centrali LPP podpisać umowę franczyzową!

Co otrzymasz od Lauren Peso Polska jako od franczyzodawcy

Zacznę od tego, co dla mnie najcenniejsze: otrzymam nieocenione know – how, sposoby ofertowania, całe procedury działania, funkcjonowania firmy – jest to dobry grunt - standardy, na których będę mógł rozwijać swój oddział. Dzięki know - how nim nie będę działać po omacku.
Oprócz tego otrzymam pakiet przygotowawczy (zasoby materialne, narzędzia, szkolenia) oraz wsparcie w poszukiwaniu/zadbaniu o lokalizację oddziału.

Gdzie otworzysz oddział i jak będzie wyglądać lokal

Chociaż pochodzę z Warszawy – postanowiłem otworzyć oddział LPP w Łodzi. Dlaczego Łódź? Myślę, że jest to miasto, które obecnie niezwykle prężnie się rozwija. Po zastrzykach finansowych z Unii, trwają ciągłe budowy, pojawiają się inwestorzy. Myślę, iż znajdzie się tam nisza na szkolenia.
Co do wyboru lokalu – wymogi franczyzodawcy są w tej kwestii jasne – „Lokal ma umożliwić obsługę Klienta na najwyższym poziomie”. Już odwiedziłem kilka interesujących miejsc. Jestem prawie pewny, na który lokal padnie mój wybór. Otwarcie oddziału już wkrótce!

aktualnosci zobacz wszystkie
2021-03-15
mogą uzyskać przedsiębiorcy korzystający z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
wiecej
aktualnosci zobacz wszystkie
Franczyza jest coraz bardziej popularna, ale czy to dobry sposób na biznes?
wiecej